İslam Memiş’ten Altın, Dolar, Euro İçin Kritik Uyarı! Çarşamba Gününe Kadar Vaktiniz Var

İslam Memiş, yerel seçimlerin ardından piyasalardaki gelişmeleri değerlendirdi ve yatırımcılara yol haritası sundu. Kışın içe kapanık döneminin sona erdiğini belirten Memiş, baharın gelmesiyle birlikte dışarıdaki para trafiğinin canlanacağını öngördü.

DAİMA NET OLMALI

İslam Memiş, yaptığı değerlendirmenin yatırım tavsiyesi olmadığının altını çizdi ve piyasalardaki dalgalanmalara rağmen genel trendin ve yolun aynı olduğunu vurguladı.

DEĞERLİ METALLERİN YÜKSELİŞİ

İkinci çeyreğe değerli metallerin yükselişiyle başlandığını belirten Memiş, bu yükselişte Fed’in politikaları ve jeopolitik gerilimlerin etkili olduğunu ifade etti.

GELECEK JEOPOLİTİK GELİŞMELERİ TAKİP

İkinci çeyrekte jeopolitik gerilimlerin daha belirgin olabileceğini düşünen Memiş, özellikle Rusya, Çin ve Avrupa arasındaki ilişkileri yakından izleyeceklerini söyledi.

YABANCI YATIRIMCILARIN İLGİSİ

Memiş, yerli borsalardaki düşüşlerin ardından yabancı yatırımcıların girişlerinin artabileceğini ve orta-uzun vadede pozitif bir görünüm olduğunu belirtti.

DALGALI BİR PAZAR BEKLENTİSİ

Çarşamba gününe kadar dalgalı bir piyasa beklediklerini dile getiren Memiş, düşüşlerin alım fırsatı olarak değerlendirilmesi gerektiğini, ancak çıkışlar için henüz erken olduğunu belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x