Galatasaray YK Genel Sekreteri Yazgan: Ali Koç hakkında suç duyurusunda bulunduk

Galatasaray Kulübünde mart ayı olağan divan kurulu toplantısı gerçekleştirildi. Bu toplantıda konuşan Galatasaray Yönetim Kurulu Genel Sekreteri Eray Yazgan, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç hakkında suç duyurusunda bulunduklarını bildirdi. Divan kurulu üyesi Reşit Ömer Kükner de Koç’a dava açacağını söyledi.

Ali Sami Yen Spor Kompleksi RAMS Park’taki Özhan Canaydın Konferans Salonu’nda, Aykutalp Derkan başkanlığında düzenlenen toplantıya yönetim kurulundan ikinci başkan Metin Öztürk, başkan yardımcıları Niyazi Yelkencioğlu ve Mehmet Cibara, Genel Sekreter Eray Yazgan ile üyeler İsmail Sarıkaya ve Bora İsmail Bahçetepe katıldı.

Başkan Dursun Özbek’in, Sportif AŞ Başkan Vekili Erden Timur’un kayınvalidesinin cenaze törenine katıldığı için toplantıya yaklaşık 1 saat gecikmeli geldiği belirtildi.

‘Ali Koç umarım aklını başına devşirir’

Divan Kurulu üyesi Hüsnü Seçkin Koç, Ali Koç’un Galatasaray ile ilgili, ‘beka problemi’ açıklamasını eleştirerek Ali Koç hakkında suç duyurusunda bulunduğunu belirten Hüsnü Seçkin Koç, yönetim kurulunun da aksiyon alması gerektiğini söyledi.

Hüsnü Seçkin Koç’un konuşmasının ardından kürsüye gelen Eray Yazgan, “Bahsi geçen şahıs hakkında bir suç duyurusunda bulunduk. Gerekli tazminat davalarının takibini yapıyoruz. Aynı zamanda Türkiye Futbol Federasyonu Etik Kuruluna gerekli başvuruları yaptık. Umarım aklını başına devşirir ve Galatasaray camiası hakkında bir laf ederken birkaç kez düşünür” ifadelerini kullandı.

Divan kurulu üyesi Reşit Ömer Kükner de Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç hakkında dava açacağını söyledi. Ali Koç’un Fenerbahçe Futbol Takımı’nın Süper Lig’den çekilme ihtimaliyle ilgili yaptığı açıklamayı hatırlatan Kükner, “Ali Koç adındaki şahsı mahkemeye vereceğim. Eğer 2 ya da 9 Nisan’da ligden çekilme kararı almazlarsa 10 Nisan’da mahkemeye gideceğim” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x